Medžiagos

ACO polimerbetonis – mąstymas į priekį

Ypatinga medžiagos sudėtis ir pažangiausios gamybos technologijos suteikia ACO polimerbetoniui išskirtines savybes:

Lenkimo stipris: > 22 N/mm2

Gniuždymo stipris: > 90 N/mm2

 

Elastingumo modulis: apie 25 kN/mm2

Tankis: 2,1–2,3 g/cm3

Vandens įgeriamumas: 0 mm

Cheminis atsparumas: aukštas

šiurkštumo koeficientas: 25 µm

ACO SPORT® latakai dėl palyginamojo tankio esant aukštoms atsparumo vertėms pasižymi gerokai didesnėmis tvirtumo savybėmis ir yra lengvesni nei kiti betono gaminiai. Nedidelis konstrukcinių dalių svoris palengvina darbą bei montavimą, ir tuo pačiu sumažina išlaidas. ACO polimerbetonis yra nelaidus vandeniui. Vanduo greitai nudžiūva. Nėra šalčio daromos žalos pavojaus. Dėl neslidaus, tačiau lygaus polimerbetonio paviršiaus vanduo bei nešvarumai greitai pašalinami, dėl to polimerbetonį yra lengva valyti. Be to, polimertonis be jokių papildomų sluoksnių yra atsparus agresyvioms terpėms ir netgi ekstremaliomis sąlygomis naudojamas įvairiapusiai ir ilgai.


GF-UP

Plastikiniai dangčiai skirti ACO SPORT® latakams yra pagaminti iš GF-UP (stiklo pluoštu armuoto plastiko su neprisotinta poliesterio derva). Du trečdalius GF-UP sudėties sudaro kalcio karbonatas (kreida) su stiklo pluoštu. Likęs trečdalis yra poliesterio derva.

Rišiklis - poliesterio derva -  yra anglies ir vandenilio-deguonies junginys. GF-UP yra išskirtinai atsparus atmosferos poveikiui ir UV spinduliams.

Siekiant išlaikyti vienodą spalvą, dangčiai yra padengti ekologiškais vandens pagrindo dažais, kurie taip pat suteikia apsaugą nuo nepalankių oro sąlygų.

EPDM guma

Ant ACO SPORT® elastingųjų apvadų uždėti guminiai dangteliai yra pagaminti iš etileno propileno dieno monomero (EPDM) gumos. Šis gumos tipas suteikia išskirtinį atsparumą temperatūrai, atmosferos poveikiui ir UV spinduliams. Dangtelio kietumas pagal Shore skalę yra 70. Elastingųjų apvadų briaunos yra pakankamai minkštos, kad sumažintų sužalojimo riziką.

ACO SPORT ® elastingųjų apvadų dangteliai yra saugiai pritvirtinti ir sudaro vientisą elementąsu polimerbetoniniu pagrindu. Jie negali atsikabinti dėl kintančių oro sąlygų, pavyzdžiui, šalimo.